Održan je godišnji kongres EACR-a

Drage kolege i članovi SDIR-a,

Godišnji kongres EACR-a pod nazivom „Innovative Cancer Science: Translating Biology to Medicine” održan je od 20-23. juna 2022. godine u Sevilji, Španija. Kongers je bio odlična prilika da se saznaju najnovija dostignuća iz oblasti bazičnog i translacionog istraživanja raka.

Na EACR 2022 su sa svojim posterskim prezentacijama učestvovale koleginice Sofija Jovanović (Institut za biološka istraživanja “Siniša Stanković”), Katarina Zeljić (Biološki fakultet), Katarina Živić, Kristina Živić i Aleksandra Stefanović (Institut za onkologiju i radiologiju Srbije). Katarina Zeljić i Aleksandra Stefanović su dobitnice EACR stipendije za mlade istraživače što im je omogućilo da prisustvuju ovako važnoj konferenciji.

Srdačan pozdrav,
UO SDIR-a